Materiál na výrobu konštrukcii MITEK


Styčníkové dosky s prelisovanými tŕňmi sluzi predovšetkým k efektívnemu spájanie drevených väzníkov pri výrobe strešných konštrukcií, pri výrobe celodrevených alebo kombinovaných halových objektov, pričom aj v ďalších oblastiach pouzitie, pri spájaní drevenných konštrukcii.   MITEK styčníkové dosky sú jednoducho najlepšie na trhu. Ked skombinujete vlastnosti tŕňov, náročnými testami doložené vlastnosti ocele spôsob balenia dosiek, výsledkom je najdokonalejší výrobok na trhu styčníkových dosiek.


Zavetrovací systém je neoddeliteľnou súčasťou každej strechy. Pre väzníkové konštrukcia je okrem drevených zavetrovacích prvkov výhodné použiť zavetrávacie oceľové pásky ako diagonálne stuženie horného pása. Pomocou spojok napínákov možno docieliť veľkej tuhosti celej strechy a zväčšiť tak jej odolnosť čiže  predĺžiť životnosť.

 

 Uholníky sú najbežnejšie spojovací prostriedok pre montáž väzníkov. Existuje niekoľko základných druhov pre rozne varianty pouzitia. Uholník s guľatými otvormi slúži pre montáž väzníkov na strane, kde je navrhnutá pevná podpora. Spravidla sa do väzníkov kotvia konvexnými klincami. Do venca sa kotvia narážadlovým kotvami do pmúrnice konvexnými klincami.Uholníky s oválnym otvorom sluzi ako posuvná podpora pre mensi deformácie sú kotvené svorníkom skrze väzník.


      Dosky sú vyrobené z oceľového plechu akosti S 250 GD žiarovo pozinkovaného v. Prevedenie Z 275 PODĽA EN 10326. Oceľový plech obsahuje Sadu integrálnych klincov ktoré po prerazení ohnutí kolmo vyčnievajú z plechu.Styčníkové dosky GNA20-MIT, T150-MIT M14 sebe používajú ako mechanické upínacie prvky pre spoje u konštrukčných komponentov z dreva. Konštrukčné komponenty musia byť navrhnuté v súlade sp statickým výpočtom.
počítadlo.abz.cz